שיימינג וחרם בקרב בניי/בנות נוער

שאלתם את עצמכם פעם למה בני נוער מעורבים מאז ומתמיד במלחמות שמגיעות לאלימות פיזית?, ולאלימות מילולית שמגיעה לחרם במקרה "הטוב".
הכל מתחיל מגיל קטנות בהיותם בגן משחקי כוחות בין בנים לבנים ובנות לבנות. משחקי הכח האלה הולכים ומחמירים ככל שהגיל מתבגר וכאשר מגיעים לגילאי הבר והבת מצווה שם זה השיא. כל נער ונערה מתבגרים מנסים להיות האלפא של החבורה בכיתה בחברה סביב, וכמובן שבעידן האינטרנט הפייסבוק, והאינסטגרם, קל יותר להחצין את עצמך ולהראות כמה מקובל אתה או כמה מקובלת את. לדוגמא באינסטגרם שהוא המדיה הכי מקובלת בקרב בני נוער ככל שיש לך יותר עוקבים ככה אתה/את מקובל/ת יותר.
כמובן שככל שהעוקבים הם בנים אז ככה את אלפא יותר. וכך גם לגביי בנים. באמצעות המדיה קל לתכנן ולהחרים נער או נערה בקלות רבה וזאת באמצעות הסרת עוקבים או לצלם את הנער/הנערה שסומנו ומתחילים "במסע" השיימיניג והחרם זה מתחיל בלעלות את התמונה לרשתות ואז לגרום לכך שהוא/היא התביישו להוציא את הראש מהבית ולהתראות בחברה. הדבר איננו חדש נערים ונערות מאז ומתמיד עברו שיימניג וחרם בעיקר בבתי הספר. לא פעם טיפלתי בארועים חריגים בנסיונות התאבדות ואף בהתאבדויות של נערים ונערות שעברו שיימניג וחרם. כאן צריכים ההורים להכנס לתמונה בענק! ותסמכו רק על עצמכם!

הורים יקרים שימו לב! ומומלץ ללמוד את השפה. והשפה הטובה ביותר לזיהוי מצבים היא: שפת הגוף.
תסתכלו על הילדים שלכם ותדברו איתם על בסיס יום יומי ותנסו לשים לב לשינוי בהתנהגות.
תקדימו תרופה למכה וגם אם הילדים לא עברו שיימניג כדאי לדבר איתם ולומר להם שישתפו אתכם אם יעברו דבר כזה.
תנסו לעקוב אחריהם ברשתות החברתיות אפילו בפרופיל מזוייף.
שימו לב שיש לרשויות החוק את 105 מדובר ביחידה משטרתית שמטפלת בארועי נוער בצורה דיסקרטית וניתן לערב אותם בכל חשד לארוע שהילד/הילדה שלכם עוברים. שווה לתת לילד/לילדה את המספר הזה ושישתפו אותם במידה ועבר משהו כזה.

בהצלחה.
בכל דבר מוזמנים לפנות אליי ואשמח לעזור.

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב email
שתפו במייל
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

תשאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט