סמים ואלכוהול

סמים ואלכוהול מאז ומתמיד היו "הבטן הרכה" של בני הנוער. הסקרנות והרצון להתמודד עם גיל ההתבגרות גורם לכך שבני נוער רבים משתמשים בסמים ובאלכוהול. הרצון העז לברוח מהמציאות ובחלק גדול מהמקרים להיות מקובל בחברה.

סמים ואלכוהול הנפוצים בין בני נוער

הסמים הנפוצים בין בני נוער זה המריחואנה וסמי הפיצוציות . אתר משרד הבריאות.

כשהם רכשו מודיעין של מחלק הנוער נתבקשתי לעשות מבצע סמים באחד מבתי הספר חטיבות ביניים ותיכון. ראש העיר ומפקד התחנה רצו לדעת כמה חמור המצב בבתי הספר.

החזקה ושימוש סמים ואלכוהול 

קיבלתי את האתגר ובחרתי את אחד מהתיכונים המוכרים והטובים. שטובי בני הנוער נמצא בו ואחוז ההצלחה בבגרויות מהטובים בארץ. ישבתי בתצפית מחוץ לבית הספר וחיפשתי להשיג מודיעין איכותי לגביי מה שקורה בבית הספר. והמודיעין לא איחר להופיע למולי,בהיותי בתצפית זיהית שני נערים קופצים מהגדר של בית הספר והולכים אחרי ביניין סמוך עקבתי אחריהם וראיתי כי הם מוציאים מהתיק באנג ומכינים את לעצמם את הכלי לעישון. מיד ניגשתי וביצעתי מעצר בגין החזקה ושימוש בסמים. לקחתי אותם למחלק הנוער ושם קיבלתי את המודיעין שרציתי.

מדובר בנערים ונערות בגילאי 15 עד 17 שצורכים סמים ואלכוהול

כמה מעשנים סמים בבית הספר שלך. התשובה שקיבלתי היו יותר כאלה ומצטט: "אנחנו יכולים להגדיר לך כמה לא מעשנים סמים יהיה לנו יותר קל".
מתברר שיש רוב גדול של תלמידי בית ספר הנ"ל שמעשן סמים .
קבלתי מהם חמישים שמות של נערים ונערות והוציא צויי חיפוש . שבוע לאחר מכן בחמש בבוקר בלשים בצעו חיפושים בכתובות תלמידים הנ"ל .
בטח אתם רוצים לדעת מה הם מצאו ?? אז אשתף אתכם. כל החיפושים נתפסו סמים שונים, סך הכל נתפסו מעל 10 קילוגרם של סמים בבתיהם של התלמידים שקיבלתי את שמותיהם מ"המודיעין ". רק מציין עובדה חשובה מדובר בנערים ונערות בגילאי 15 עד 17. כל ההורים היו בהלם מוחלט שמתחת לאף שלהם הילדים שלהם השתמשו בסמים. בנוסף מספר נערים גידלו בעדנית חדרם את צמח המריחואנה וחלק מהנערים הודו בסחר בסמים.

עתיד שלם של משפחות נהרס בגלל סמים

עתיד שלם של משפחות נהרס בגלל שההורים לא עירניים. בגלל שההורים עסוקים רק בעניינים שלהם. בגלל שההורים חושבים שאצלהם זה לא קורה.
ושוב אני מדגיש שימו לב לסימנים מחשבים ושונים. שימו לב לילדים שלך.
העבודה ואתם חושדים במשהו. או משהו לא מסתדר לכם ואתם לא יודעים איך ניראים סמים תרימו טלפון ותתיעצו איתי.

אפשר להיות מקובלים גם בלי סמים.

תזכרו תמיד הסמים ואלכוהול מחוץ לתחום לבני נוערים תמיד יחפשו את הריגוש ואת הסוטול.
תלמדו אותם שכדאי להיות מקובלים לא צריכים לצרוך סמים ואלכוהול אפשר להיות מקובלים גם בלי זה. תלמדו אותם אך להוציא את הטוב מעצמם בדרכים בריאות טובות וחוקיות.

להרצאות על סמים ואלכוהול מוזמנים להיכנס לכאן >>

בהצלחה.

בכל דבר יכול לפנות אליי בטלפון 050-7776930 ניסים לוי.

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב email
שתפו במייל
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

תשאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט