נוער! למה חלקם הגדול מסתבך בפלילי?

בעברי הלא רחוק שירתתי כבלש וכרז מודיעין במשטרת ישראל. בתחילה הייתי בלש במחלק הבגדים ולא התעסקתי בכלל עם נוער. עבדתי כל יום בשעה 12 שעות לפחות וזה לא כולל הקפצות כמו ארועי הפרות סדר או עסקת נשק שצצה לפתום אבל היה לי כיף גדול וכמובן סיפוק ענק. כמובן שצריך להבין השעות האלה לא תורמים לחיי המשפחה ושמחתי מאוד שמפקד התחנה ביקש ממני לעבור למחלק הנוער. הרצאות במרכז

בני נוער מתעסקים בפלילי כמו הגדולים – חלק מתוך הרצאות במרכז

מחלק הנוער לפי מה שאני חשבתי זה התעסקות עם בני נוער בשעות סבירות ואמרתי לעצמי איזה כייף סוף סוף לחזור הבייתה בשעות סבירות ובטח אין בכלל הקפצות. מי שחושב שכך היה טועה. מצאתי את עצמי כבלש במחלק הנוער קורע את התחת שעות על גבי שעות. מצאתי שבני נוער מתעסקים בפלילי כמו הגדולים ואפילו יותר פרשיות סמים אלימות אונס שיימינג קראו ערך וויקיפדיה שוד ועוד ועוד ועוד היוה מעשי שבשגרה.

המושג בני טובים לא קיים אצל הנוער מתוך הרצאות במרכז

במחלק הנוער היה חסר דבר אחד חשוב וזה מודיעין. ידענו דברים אבל לא מספיק ולכן אני נבחרתי להיות רכז מודיעין של מחלק הנוער. עברתי קורס ארוך וקשה ששם למדתי כיצד לגייס מקורות מודיעינים ועוד דברים שהשתיקה יפה להם. כשסיימתי את הקורס חזרתי לשטח ומיד פרסתי רשת רחבה של מודיעין והייתי בהלם כמה דברים לא ידענו. המושג בני טובים לא קיים אצל הנוער ונכנסתי לחיפושים בשעות המוקדמות של הבוקר אצל מי שנקרא בני טובים ותפסתי מלא סמים סכינים טלפונים גנובים ועוד ועוד.

מה לא בסדר בחינוך? איך הילד מתעסק בפלילי

ראיתי הורים בוכים וחסרי אונים שלא האמינו שהילדים שלהם בעצם עבריינים. נתקלתי בתופעות שלא מביישות משפחות פשע. לאחר שההורים הכירו אותי הם היו מתקשרים ומתייעצים ומנסים להבין מה לא בסדר בחינוך שלהם. חלק מהדברים שעלו זה שחלק מההורים חברים יותר מידי של הילדים שלהם והחלק השני פוחד מהילדים שלהם ולכן גם לא מציקים להם יותר מידי מהפחד מהתגובה שלהם. מי שחושב שרק בנים מעורבים בפשע טועה. בנות רבות מעורבות בכל סוגי הפשיעה שבהם מעורבים בני נוער

מה הסיבות לכך שבני נוער מעורבים בפלילי.

קודם כל מאלפי שיחות הסיבות לכך זה בורות מבחינת ידיעת החוק. בני נוער רבים חושבים שאם הם קטינים אז מותר להם לעבור על החוק. מספר רב של פעמים אמרו לי בני נוער אי אפשר לעשות לנו כלום אנחנו קטינים 🤦‍♂ אז זהו שכן אפשר ואפשר הרבה. כידוע קטין בר עונשין מגיל 12 כבר מהגיל הזה ניתן לחקור קטין לעצור קטין ועוד. יש כמה סייגים קטנים אבל עדיין ניתן לעשות הכל. על כך בהרצאות שלי

הסיבה השנייה לעיסוק נוער בפלילי זה שבחלק מהמקרים הנוער מחפש להיות גיבור ומקובל וחלק מהנוער חושב שעל ידיי ארועי אלימות או שימוש באלכוהול וסמים הוא יהיה מקובל יותר וירכוש מספר רב של חברים. לצערי בחלק מהמקרים זה עובד.

סיבה שלישית זה שחלק מהנוער רוצה להכיר למעגל המקובלים ונאלץ בכוח לעשות עבירות פליליות על מנת להוכיח נאמנות לאותה חבורה. לא פעם נאמר לי בחקירות כי השתמשי בסם על מנת להיות עם החבורה שרציתי כי גם הם המשתמשים בסמים.
סיבה רביעית כמובן שעמום בחופשות וחוסר עיסוק.

נוער עסק בפלילי בגלל ש…

סיבה חמישית נקמה וסכסוך עם ההורים בזמן שבמהשיחות עולה כי נוער עסק בפלילי בגלל שההורים לא נותנים דמי כיס ולא קונים את מה שאני מבקש אז נאלצתי לגנוב או לשדוד או לפרוץ.
סיבה שישית גם קשורה להורים והיא חוסר צומת לב מוחלטת של ההורים בילדים שלהם.

ההורים מפתחים קריירות ובעצם מתעלמים לגמרי מהילדים שעושים מה שבא להם.
יש עוד מלא סיבות כמו הרפתקאות, מי חזק יותר, מי מלך הכיתה ועוד ועוד ועוד. בהרצאות משפחות פשע בפלילי

אתם מוזמנים לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי ולעקוב

תעקבו אחרי ותקבלו טיפים נוספים לאך לשמור על הילדים שלכם

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב email
שתפו במייל
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ

תשאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט